Pomóż nam pozyskać środki na szczytny cel. Oddaj swój głos na pożyteczny projekt. „Powstrzymać AUTYZM” to inicjatywa mająca na celu stworzenie warunków bezpłatnego dostępu do specjalistycznej terapii dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z rozpoznaniem zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Głosowanie za pośrednictwem strony: https://todlamniewazne.pl/inicjatywa,767,powstrzymac-autyzm.html
Zaburzenia rozwojowe u dzieci to coraz częstszy problem, z którym przede wszystkim muszą zmierzyć się rodzice sprawując swoje rodzicielskie obowiązki. Poszukując wsparcia dla swoich dzieci spotykają się jednak z wieloma ograniczeniami, w tym m.in. w dostępie do specjalistów i związanymi z tym możliwościami finansowymi, bowiem większość zajęć terapeutycznych dostępna jest w postaci komercyjnej/odpłatnej.
Należy podkreślić, iż szczególnie trudna sytuacja dotyczy rodziców dzieci, u których zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, dla których systematyczna, wieloprofilowa terapia jest obecnie jedyną szansą na lepsze życie.
Stąd też pomysł na zabezpieczenie ww. potrzeb terapeutycznych poprzez zorganizowanie we współpracy z Ośrodkiem Terapeutyczno-Edukacyjnym ADA w Nowym Sączu, który dysponuje niezbędnym zapleczem lokalowym i zespołem terapeutów, bezpłatnych zajęć specjalistycznych dla grupy 20-ga dzieci w wieku do lat 13.
Jednocześnie będziemy chcieli zadbać o poprawę postrzegania przez rodziców własnych kompetencji w zakresie możliwości rozwojowych swoich dzieci, bowiem często mamy do czynienia z ich podważaniem przez nich samych. Nie rzadko, ze względu na chorobę dziecka, niestety dotyczy to również kompetencji rodzicielskich i postrzegania ich przez rodziców jako niewystarczające w tej nowej po-diagnostycznej sytuacji. Stąd też tak ważne jest, aby wiedzieli jakiej pomocy dla dziecka szukać i jakich efektów oczekiwać, jednocześnie samemu będąc mądrzejszym o każde doświadczenie.
W ramach projektu „Powstrzymać AUTYZM” planujemy zatem przeprowadzić następujące działania:
- czas realizacji: 2015 rok /styczeń – listopad/
- wyposażenie sali „Doświadczania Świata” na potrzeby realizacji ogólnorozwojowej terapii
- realizacja zajęć specjalistycznych /500 godz./, w tym m.in. logopedycznych, integracji sensorycznej, programem aktywności metodą Knilla, metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne, muzyczno-tanecznych, z zakresu umiejętności społecznych, ogólnorozwojowych z wykorzystaniem sali Doświadczania Świata itd.
- zajęcia BEZPŁATNE dla beneficjentów projektu
Dziękujemy za każdy ODDANY GŁOS.